Roy Junior High School honor roll

Apr 21 2011 - 11:20am

 

9th grade

4.0 honor: Sarah Ashby, Brody A. Bailey, Kaden B. Brinkerhoff, Kirsty Crossley, Haley A. Dalebout, Taryn B. Davies, Amanda L. Esplin, Eddie T. Foulger, Megan N. Hammack, Whitney J. Hatch, Mia R. Kreitlow, Madalyn J. Lilly, Preston S. Miller, Jordan A. Smith, Elizabeth Starrett, Todd K. Westergard, and Madison Williams

High honor: Kaden A. Bradford, Ashley M. Casebolt, Matthew S. Dwight, Abbey M. George, Alexis S. Harvey, Braxton S. Hastings, Samantha L. Hill, Carlee N. Jenson, Ashlee T. Kurys, Abby A. Miller, Matthew T. Mobley, Lindsey A. Nisonger, Brandon C. Parker, Megan L. Petty, Jessica T. Reimer, Draven T. Salmon, Drew M. Smith, Ashley B. Tebbs, Megan K. Tesch, Tonya M. Verhaal, Kaitlyn L. Wilson, and Ericka G. Zavala

Honor: Brandi N. Adams, Luke E. Albertson, Jadon D. Ansley, Alyssa M. Baxter, De Ron J. Bolton, Alex R. Chadbourne, Kathryn M. Childs, Jacob S. Clark, Danica B. Coltrin, Nicole J. Delgado, Kelsea Erickson, Madison K. Fisher, Ecstacy L. Gallegos, Marcus A. Garong, Kiersten Hancock, Taylor J. Hatch, Edward M. Hoang, Courtney P. Hubenthal, Broc N. Larson, Chance R. Lawrence, Jeffrey L. Loefer, Hannah N. Lollar, Lauren McBridge, Gabriel J. Medina, Kevhin Miramontes, MacKenzie M. Morse, Matthew R. Parker, Sarai V. Pattillo, Dakota L. Robers, Julie A. Rose, Sierra E. Schaefer, Spencer G. Seegmiller, Derek J. Skiby, Megan L. Stephens, Eric D. Toone, Jorge Velasco, Jason R. Walker, Alicia N. Ward, Annaka M. Welch, Joshua P. Wiechman, Tristen K. Wilkins, and Clifton S. Williamson

8th grade

4.0 honor: Braunte M. Anderson, William R. Black, Bria Corry, Michiel A. Hadley, Nicholas T. Hill, Jeremiah M. Jones, Hunter K. Klinglesmith, Ming-Long David C. Lee, Samantha A. McCain, Caitlyn McKay, Madelyn N. Pettingill, Adam J. Rusch, Morgan M. West, and Nicholas J. Wood

High honor: Alexandria A. Aubrey, Bryan C. Brinton, Connor M. Clay, Wylee K. Fielding, Greyson H. Flint, Michael E. Foulger, Whitney L. Gilmore, Isaac A. Hamblin, Alexander Holden, Gabriell L. Homan, Brenner J. Kunz, Logan S. Larose, Jamie M. Porter, Tyler L. Powers, Logan L. Reichow, Michael J. Rotz, Braden T. Smith, Sydneee M. Spencer, Joselyn M. Trigueros, Devin M. Webb, Bryce R. Webster, Amber M. Wilson, and Bryn Zimmerman

Honor: Jennilynn K. Agliam, Spencer R. Anderson, Malaki M. Ashby, Bryndee M. Atwood, Halley M. Brown-Garner, Johathan D. Chantry, Mathew B. Child, Tammy Chyr, Madison M. Cragun, Madilyn D. Demille, Felipe D. Estrada, Bridger J. Gray, Kelsey A. Harvey, Meghan M. Hayden, Zachary P. Hibbetts, Kaori K. Hoggan, Avrie L. Hull, Ethan E. Jensen, Cooper S. Jorgensen, Kira Ledford, James K. Martinez, Luis Morales, Masyn A. Nay, Colton J. Patterson, Rebecca R. Payne, Broderick B. Sherwood, Jeremy W. Sims, Brandon L. Stiles, Michelle X. Thao, Zachary T. Tipiani, Jessica A. Wiechman, and Jennica M. Willden

7th grade

4.0 honor: Alyson S. Anderson, Maile A. Anderson, Pamela B. Avila, Brooke L. Bailey, Dayton D. Baxter, Aubrey Brinkerhoff, Amanda M. Brown, Timothy J. Burton, Kaden L. Campbell, Brooke L. Casebolt, Haley B. Casebolt, Brittany A. Chadbourne, Azlyn T. Clark, Emma G. Combs, Aubrey L. Cox, Shylah E. Day, Shaylee K. Delgado, Gage T. Freeman, Katana D. George, McKayla R. Germer, Torrey T. Hair, David A. Harms, Tanner R. Havey, Ty J. Herring, Amy N. Johnson, Madison A. King, Madelyn J. Medell, Trevor L. Miller, Madison E. Mitchell, Alexander E. Montoya, Trevor C. Nelson, Austin Olsen, Tyler J. Owens, Cameron G. Patterson, Flint L. Read, Megan Rich, Cassidy N. Romney, Spencer A. Saviano, Cole A. Smith, Kadin D. Smith, Rachel D. Smith, Kyler T. Stanger, Michael D. Starrett, Adam J. Stoker, Hope J. Touchin, Adrianna Vandenbos, Collin R. Waples, and Kayleigh E. Webb

High honor: Itzamaray Acosta, Tori L. Adams, Jake E. Armistead, Uriel Arroyo, Guadalupe S. Aza, Amber C. Bischoff, Nathan T. Bybee, Erika Loise G. Calica, Logun W. Conger, Ellie J. Coombs, Tiana J. Curtis, Bryce T. Fairbanks, Bailey B. Garner, Ammon T. Gillins, Giselle Gomez, Madison K. Hansen, Alyssa A. Hatch, Samantha M. Jensen, Kacie R. Larsen, Lysia A. Lopez, Michaela R. Maxwell, Makayla Mobley, Carson L. Mower, Cassidee T. Nichols, Alexa M. Noorda, Cooper S. Park, Sang W. Park, Brook Peterson, Nathan E. Roberts, Trevor L. Shaw, Jacob H. Watkins, Scott D. Wheeler, and Joshua M. Williams

Honor: Laundo E. Abrego, Peyton J. Alexander, Rebecca N. Alvord, Isabel Anderson, Zachery A. Bates, Rylee A. Cefalo, Madeline J. Clark, Amber C. Cooper, Thalia Coria, Ayden C. Dabb, Eric E. Drago, Devin P. Dunford, Averie B. Fochtman, Brittany A. Foulger, Rachel A. Funk, Tyler J. Gale, Maria D. Godinez-Gonzale, Cassandra Gutierrez, Kasendra R. Heuck, Alissa J. Jacobs, Kalee F. Jacobson, Adam M. Larsen, Connrey R. Miller, Katelyn W. Nielson, Hunter M. Ostergaard, Kobie A. Pendley, Aspen D. Rasmussen, Breanna N. Reimer, Weston R. Seegmiller, Cyrus Shelton, Briquelle Simpson, Daniel H. Smith, Kayla R. Smith, Kolby A. Smith, Tyler L. Tafoya, Alexia D. Trapier, and Jessee J. West

From Around the Web

  +